wkładki ortopedyczne wkładki ortopedyczne wkładki ortopedyczne ortopedia ortopeda ortopeda podiatria przodostopie śródstopie tyłostopie wkładki wkładki ortopedyczne wkładki ortopedyczne

Dobry stan zdrowia stóp jest bardzo ważny, tym bardziej dla biegaczy. Ze względu na ciągłe obciążenie stóp i nóg, kontuzje są często nieuniknione. Istnieją jednak środki, które można podjąć, aby im zapobiec lub przynajmniej zmniejszyć ich częstotliwość i dotkliwość. Buty ortopedyczne https://wkladki-ortopedyczne-krakow.pl/blog/ortopedyczne-wkladki-supinujace-dla-dzieci-i-doroslych/ mogą być dobrym rozwiązaniem, ale często brakuje im cech niezbędnych dla biegaczy, a jednocześnie są albo zbyt drogie, albo nie zapewniają wystarczającego komfortu. Rozwiązanie? Wkładki ortopedyczne!

Czym są wkładki ortopedyczne?

Różnica między ortezami a aparatami ortopedycznymi jest następująca : ortezy mają za zadanie wspierać i zapewniać siłę korekcyjną, natomiast usztywnienia służą do stabilizacji. Wkładki korygują biomechanikę stopy, korygując deformacje stóp lub zapobiegając pogłębianiu się już istniejących. Projektując wkładki ortopedyczne należy mieć na uwadze, że stopy będą poddawane dodatkowym obciążeniom w związku z uprawianą w nich aktywnością sportową. Aby nie przeszkadzać sportowcom w uprawianiu sportu, wkładki ortopedyczne posiadają specjalne właściwości, które pozwalają im absorbować duże obciążenia i uderzenia, a także dopasowywać się do kształtu podczas ruchu.