Dużo ludzi inwestuje w lokaty. Jest to ciekawa i raczej bezpieczna forma swego rodzaju zarobku. Polega na pożyczeniu bankowi pieniędzy na określony procent i czas. Brzmi prosto, prawda? Od pewnego czasu jednak spotkać się można z alternatywnymi sposobami inwestowania. Lokaty zazwyczaj są nisko oprocentowane, a inne możliwości dają większy zarobek. O czym mowa?

Kupno obligacji

Wspomniane wcześniej lokaty mają wiele wspólnego z obligacjami. Sposób ich działania już znacie. Jeśli kupicie obligację, także pożyczacie emitentowi pieniądze na określony czas. Jaka jest zatem różnica, skoro dotychczas jej nie widać? Przede wszystkim w zysku. Obligacje firm są lepiej oprocentowane od lokat. Dzięki temu możecie więcej zarobić. Brzmi interesująco, prawda?

Inwestycje w fundusze

Ten alternatywny sposób jest skierowany przede wszystkim do osób, które nie boją się większego ryzyka. Jeśli niestraszne są Wam pożyczki online, przy których zawsze jest duża strata, ta forma inwestycji powinna Was zainteresować. Dlaczego tak o tym piszemy? Inwestycje w fundusze – w przeciwieństwie do lokat – nie dają 100% pewności, że na tym zarobicie. Możecie oczywiście wybrać takie, które są stosunkowo bezpieczne. Możliwości niestety jest wiele i przed podjęciem decyzji warto zaczerpnąć wiedzy o rynku finansowym. Najlepsze w tym przypadku są fundusze pieniężne. Są one stabilne, ale nisko oprocentowane.

 

Inwestować można również w nieruchomości. Jest to całkowicie inny sposób, na który warto spojrzeć z dłuższej perspektywy czasu. Można liczyć wtedy na wzrost wartości wyższy niż inflacja, a także zyski z wynajmu.

Wynajem zwykłych mieszkań

Inaczej mówiąc, inwestycja w Condohotele, czyli wynajem tych mieszkań, jako pokoje i apartamenty hotelowe. Oczywiście największą popularność mają te miejscowości, które przyciągają co roku wielu turystów. Zysk może być zaskakujący i wynosić nawet 10 procent rocznie.

 

Wybierając taki rodzaj inwestycji, należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy, która tym bardziej może Was przekonać. Lokując pieniądze w mieszkanie, jego właściciel może w każdej chwili, bez problemu wypowiedzieć umowę najmu i zamieszkać w nim osobiście. Prawnie, pokój condohotelowy nie jest lokalem mieszkalnym, ale użytkowym. Oznacza to, że nie można się w nim zameldować.

Alternatywne źródła energii

Dla niektórych jest to oszczędność, a dla innych może być to dobra inwestycja. Staje się to coraz bardziej popularną formą lokowania pieniędzy. Dodatkowo próg wejściowy jest stosunkowo niski. Zaletą jest także krótki czas budowy oraz rozruchu, np. elektrowni. Dzięki temu szybko możecie uzyskać zwrot ze swojej inwestycji na wysokim poziomie.

 

W ostatnim czasie zainteresowanie lokatami spada. Jest to spowodowane pojawieniem się innych możliwości inwestowania pieniędzy. Oprócz tych wymienionych powyżej istnieje całe mnóstwo innych sposobów. Ulokować swoje pieniądze możecie, np. w alkoholu, sztuce, autografach, czy płytach winylowych. Wśród nowoczesnych sposobów, obok alternatywnych źródeł energii, spotkać można inwestycje w diamenty, czy zabytkowe samochody.