Kiedy zauważasz znaczący spadek sprzedaży, to wyraźny znak, że nadeszła pora na wdrożenie działań marketingowych, które pozwolą ci błyskawicznie podkręcić sprzedaż. Wystarczy, że w swoich działaniach skupisz się na sprawdzonych rozwiązaniach, a wyniki w postaci przybywających klientów zauważysz niemal natychmiast. Jak więc rozpocząć kampanię reklamową, żeby ta okazała się możliwie jak najbardziej skuteczna?

Przede wszystkim gadżety reklamowe

Coraz mniej osób docenia możliwości, jakie niosą ze sobą gadżety reklamowe. Te drobne upominki wręczane klientom sprawiają, że ci czują nieodpartą potrzebę zakupu produktu. Otrzymanie darmowego gadżetu, również tego, którego zakup nie kosztował cię zbyt wiele, jest odbierany przez klientów jako przejaw indywidualnego traktowania. Wykorzystaj możliwości psychologii, wzbudź w swoich potencjalnych klientach potrzebę rekompensaty. Wówczas, przy zestawieniu najwyższej jakości oferowanych przez ciebie produktów zyskasz szansę na zyskanie wiernego klienta.

Dlaczego gadżety reklamowe działają?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, wszystko opiera się na ludzkiej psychice. Niewielu jest na świecie ludzi, którzy nie lubią otrzymywać prezentów. Są one dla nich swego rodzaju informacją, że są dla kogoś ważni. Te mechanizmy z życia można przełożyć na biznes. Klienci bardzo cenią sobie indywidualne traktowanie. Dlatego powinieneś zadbać o to, by oferowane przez ciebie gadżety reklamowe trafiały w serca twoich klientów. Zrezygnuj z tradycyjnych długopisów z logo firmy. Postaw na jakieś niecodzienne rozwiązanie, które wcale nie musi być w pełni zgodne z zakresem oferowanych przez ciebie produktów lub usług.

Kiedy wręczać prezenty?

Możesz przeprowadzić specjalną kampanię reklamową, podczas której zatrudnisz dystrybutorów odpowiedzialnych za działania marketingowe lub sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Za każdym razem, gdy prowadzisz rozmowę sprzedażową, a klient stwierdzi, że chce się jeszcze zastanowić, pożegnaj go drobnym upominkiem. W ten sposób nie tylko zwiększysz prawdopodobieństwo zawarcia umowy, ale dodatkowo możesz zyskać innych klientów, którzy zachęceni twoimi promocjami również będą chcieli zapoznać się z ofertą.