Telefony komórkowe z powodzeniem zastąpiły wiele urządzeń. Do użytku codziennego mało kto używa laptopów, kalkulatorów czy nawet budzików. Co więcej, na jednego człowieka przypada już około dwóch aktywnych telefonów. Dużą część z nich stanowią smartfony. Wraz z rozwojem coraz to nowych funkcjonalności ludzie szukają najlepszego urządzenia o doskonałych parametrach. Rynek jest jednak zalany wręcz wysokiej jakości smartfonami. Dostępne są zarówno urządzenia produkowane przez światowych liderów oferowane w autoryzowanych sklepach typu techwish, jak i te stworzone przez mniej popularne marki, będące często produktami z Chin i Korei.

 

Duży wyświetlacz – poręczny czy niekoniecznie?

 

Pierwszym elementem, który poprawia funkcjonalność i jest atrakcyjny dla użytkownika, jest ekran. To za jego pomocą steruje się telefonem. Dlatego jeszcze do niedawna panował trend zwiększania tego elementu. Przekątna ekranu ma jednak swoje ograniczenia. Dlatego wybierając telefon, lepiej wybrać taki, który dobrze leży w dłoni użytkownika, a nie sugerować się tylko przekątną. Inny smartfon będzie wydajny dla mężczyzny o dużych dłoniach, a inny dla drobnej kobiety dlatego obejrzenie telefonów w techwish ułatwi podjęcie decyzji. Zbyt duży telefon przekształci się w mniej poręczny tablet. Warto zwrócić również uwagę, żeby wyświetlacz miał dopasowaną rozdzielczość – bez tego obrazy będą niewyraźne, a obsługa utrudniona.  A przecież o to chodzi, by używanie urządzenia mobilnego było łatwe i szybsze niż stacjonarne alternatywy.

 

Aparat i jego rozdzielczość

 

Robienie zdjęć telefonem komórkowym to aktualnie codzienność. Robi się je bardzo często, ponieważ nie trzeba ograniczać się do ilości miejsca na filmie. Co więcej, smartfony zastępują aktualnie amatorskie aparaty. Nie trzeba nosić ze sobą dodatkowego urządzenia, aby w razie konieczności zrobić zdjęcie w dobrej jakości. To istotne z perspektywy użytkownika, który lubi uwieczniać wspomnienia i dzielić się nimi w mediach społecznościowych. Najnowsze smartfony są wyposażone w minimum dwa aparaty. Jeśli ktoś chce wykonywać bardziej ostre zdjęcia o lepszej rozdzielczości, powinien rozglądnąć się za telefonem z dodatkowymi obiektywami.

 

Pamięć wbudowana i możliwości jej rozszerzenia

 

W telefonie przechowuje się aktualnie dużo informacji. Już same najpopularniejsze aplikacje zajmują dużo miejsca w pamięci. A przecież smartfon pozwala na dostęp do mediów społecznościowych, najpopularniejszych stron internetowych, na oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy nawet obsługę konta bankowego. Wszystkie aplikacje wymagają miejsca do zainstalowania i późniejszej obsługi. Również wysokiej jakości zdjęcia i nagrania wideo potrzebują przestrzeni. Dlatego warto rozpatrywać potencjalne urządzenia pod kątem wbudowanej pamięci i tego, czy można ją rozbudować przy pomocy karty.

 

Dodatkowe funkcje

 

Na komfortowe korzystanie z telefonu składają się również inne możliwości. Warto dopasować je do własnych potrzeb. Czujnik linii papilarnych, możliwość ładowania indukcyjnego – łączenie się urządzeniami w ramach Wi-Fi to tylko niektóre z dodatkowych funkcji, jakie mogą mieć smartfony. Warto zastanowić się czy któraś z nich odpowiada naszym potrzebom.