Planujesz zakup mieszkania? Nie wiesz, gdzie szukać nowe mieszkania Białołęka? A może nie wiesz, czym się kierować przy wyborze? Niezależnie od tego, z jakimi dylematami się mierzysz, zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może dostarczyć Ci wielu cennych wskazówek.

Od czego zaczynamy?

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu z nas. Jak dobrze zabrać się za wybór tego odpowiedniego, gdy już będzie nas stać na jego zakup? Skoro chodzi o wybór miejsca, w którym najprawdopodobniej spędzimy już resztę życia, za wybór powinniśmy zabrać się odpowiedni. Jak? Na pewno nie powinniśmy działać pod wpływem impulsu. Tylko przemyślane kroki mogą zapewnić nam wybór odpowiedniego mieszkania. Od czego w takim razie powinniśmy zacząć? Na pewno od określenia swoich oczekiwań. Dlatego, zanim zabierzemy się za wybór mieszkania, ustalmy, jakie ono powinno być. Jaki metraż nas interesuje? Czy nasze nowe mieszkanie ma mieć dwa pokoje? A może interesuje nam trzypokojowe mieszkanie, które dodatkowo ma salon? Czy ma to być osiedle zamknięte, czy łatwo dostępne dla wszystkich? Nie zapominajmy również o sąsiedztwie. Warto przy wyborze nowego mieszkania uwzględnić, czy znajduje się ono w pobliżu sklepów. Jeśli mamy dzieci lub planujemy założyć rodzinę, to powinniśmy też ustalić, czy w pobliżu danego mieszkania jest szkoła. Mając ustalone swoje priorytety, warto przejść też do ustalenia budżetu, czyli tego, ile dokładnie planujemy wydać na zakup mieszkania. Dzięki temu unikniemy rozczarowania, gdy okaże się, że mieszkanie naszych marzeń znacznie przekracza nasze możliwości finansowe. Warto również na tym etapie zastanowić się, czy przy zakupie będziemy chcieli korzystać z kredytów. Jeśli tak, to w jakiej wysokości będzie to zobowiązanie.

Gdzie szukać nowego mieszkania?

Mając ustalone swoje priorytety, można przejść do wyboru mieszkania i tutaj pojawia się kolejne pytanie – gdzie go szukać? Gdzie możemy znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Mieszkania z rynku pierwotnego dostępne są zarówno online, jak i stacjonarnie, więc w zależności od swoich preferencji możemy wybrać, jaki rodzaj szukania nowego mieszkania nas interesuje. Preferując szukanie stacjonarnie, możemy zgłosić się do agencji nieruchomości lub do wybranego dewelopera. Wykwalifikowana osoba z pewnością pomoże znaleźć nam wymarzone mieszkanie. Wystarczy, że podamy im swoje oczekiwania, a agencja nieruchomości przygotuje dla nas odpowiednią ofertę. Zwolennicy wygodnych rozwiązań powinniśmy wygospodarować trochę wolnego czasu i przejrzeć to, co ma do zaoferowania Internet. Na korzyść takiego szukania przemawia fakt, że nawet nie trzeba wychodzić z domu. Aby przejrzeć dostępne mieszkania, potrzebujemy jedynie urządzenia z dostępem do Internetu. Szukać możemy na portalach ogłoszeniowych, jak również na stronach agencji nieruchomości, czy deweloperów. Co ważne, korzystać możemy z filtrowania wyników, więc wystarczy ustawić interesujące nas parametry, by usprawnić cały proces.