Rynek zapewnia szeroki wybór różnego typu farb, przez co wielu z nas ma problem z ustaleniem tego, które są warte naszej uwagi. Ty również stoisz przed podobnym dylematem? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż podpowiadamy, jakie farby są warte naszej uwagi.

Farby zmywalne

Wśród wszystkich dostępnych rozwiązań szczególnie wyróżniają się farby zmywalne do ścian. Dlaczego akurat one? To wyjątkowy rodzaj farb do wnętrz, ponieważ cechuje je wysoka odporność na zabrudzenia. Co więcej, nawet jeśli zostaną wybrudzone przez malucha, psa lub nawet przez naszą nieuwagę, to szybko możemy z nich usunąć zabrudzenia, plamy, ślady psich łap, czy nawet malunki dzieci. Co ważne, do większości z nich nawet nie musimy stosować specjalnych środków, bo farba zmywalna do ścian wymaga jedynie wykorzystania zwykłego środka czyszczącego oraz miękkiej ściereczki.

Farby odporne na uszkodzenia

Na naszą uwagę zasługują również farby odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tego typu emulsje sprawdzają się przede wszystkim w tych wnętrzach, w których najczęściej przebywamy. Na pewno do nich można zaliczyć salon, pokój dzienny, jak i jadalnie, ale nie tylko. To dzieci zwykle sprawiają, że ściany się nie tylko brudzą, ale również uszkadzają, dlatego na pewno o tego typu farbach warto pomyśleć w kwestii odświeżenia pokoju dziecięcego. Farby odporne na uszkodzenia mechanicznie dobrze sprawują się przez długi czas, nie zmieniają swojego wyglądu, nie odpryskują, więc sięgając po nie, możemy sobie zapewnić pięknie prezentujące się wnętrza. 

Farby o właściwościach izolacyjnych

Mówiąc o jakościowych farbach, nie sposób przejść obojętnie obok farb o właściwościach izolacyjnych. Dlaczego to właśnie te farby są równie dobre, jak farby zmywalne do wnętrz? Wszystko to zasługa ich właściwościom. Farby nie pochłaniają i nie zatrzymują w sobie wilgoci, co sprawia, że stanowią solidną barierę do walki z grzybami i pleśnią. Jak wiadomo, zarówno pleśń, jak i grzyby na ścianach nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby w pomieszczeniach szczególnie narażonych na ich rozwój, stosować wysokiej jakości farby. O jakich dokładnie pomieszczeniach mowa? Na pewno farby o właściwościach izolacyjnych sprawdzą się w kuchni, toalecie oraz łazience. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po nie również do pozostałych pomieszczeń. Dzięki temu zapewnimy sobie, jak i naszym bliskim najlepszą ochronę przed grzybami i pleśnią.

Farby z dodatkiem brokatu

Ciekawą innowacją są farby z dodatkiem brokatu. Choć niektórzy mogą uznać, że takie farby to rozwiązanie, które nie sprawdzi się w żadnym wnętrzu, to wystarczy im się przyjrzeć bliżej, by zrozumieć, że drzemie w nich bardzo duży potencjał. Przede wszystkim farby brokatowe sprawdzą się w pokoju dziecka, jednakowo w pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Aby jednak spełnić malucha oczekiwania, jak również nadać danemu wnętrzu wyjątkowego charakteru, wystarczy dobrać odpowiednie kolory. Co ważne, farbami brokatowymi nie musimy malować całego pokoju malucha. Równie dobrze możemy tego typu emulsją pomalować jedną ścianę bądź jej część. Na tym jednak nie koniec, ponieważ farby brokatowe świetnie też się sprawdzają w innych wnętrzach, a szczególnie tam, gdzie chcemy danemu pomieszczeniu nadać wyjątkowego charakteru. Z pomocą farby brokatowej możemy rozświetlić nawet najciemniejsze pomieszczenie i sprawić, że będzie przykuwał uwagę niezwykłym zestawieniem barw. Jedyne co musimy zrobić, to farbę dobrze zestawić z oświetleniem.